Niekiedy sama gotowość do pracy nie wystarczy. Ukończenie studiów nie zawsze gwarantuje świetne zatrudnienie i wysoką pensję. Spotykają się z tym również mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Co absolwenci robią źle? Przede wszystkim wielu z nich już na samym początku ogranicza obszar poszukiwania. Biorą pod uwagę jedynie te oferty pracy, które są bezpośrednio związane ze wcześniejszym doświadczeniem oraz wykształceniem. Ale nie warto ograniczać swoich horyzontów jedynie do tych kwestii. Warto rozważyć wiele różnych stanowisk, również tych dotyczących innych obszarów specjalizacyjnych. Posiadana wiedza i kompetencje mogą się sprawdzić w kilku różnych branżach.
Przed poszukiwaniami warto najpierw przeanalizować wszystkie swoje mocne oraz słabe strony. Największe zalety powinny trafić jak najszybciej do CV. Później rozglądamy się za ofertami pracy, a w nich skupiamy się na takich informacjach jak kompetencje, których poszukuje pracodawca. Praca tymczasowa? Nie powinno się skreślać jej od razu. Taka praca również może przynieść satysfakcję i całkiem sporo korzyści.
Okazuje się, że freelancerzy nierzadko zarabiają więcej od osób zatrudnionych na pełen etat. Poza tym posiadanie kilku różnych prac może pozwolić na zdobycie większego doświadczenia. Dzięki temu absolwent może określić, czy konkretna dziedzina na pewno jest dla niego stworzona.
Jeśli wysłałeś już CV i czekasz na odpowiedz – nie marnuj czasu! Warto, abyś poszerzał swoje kwalifikacje. Nie musisz mieć na ten cel pieniędzy. W Internecie znajduje się wiele szkoleń oraz specjalistycznych poradników, blogów i artykułów branżowych, które z pewnością pomogą Ci na rozwinięcie skrzydeł. Jeśli na rozmowie rekrutacyjnej wykażesz się niebanalną znajomością danego zagadnienia, zrobisz dobre wrażenie na swoim potencjalnym pracodawcy.