Specjalista / Specjalistka / Operator / Operatorka spektrometru NMR na Wydziale Chemii

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko
specjalisty(-ki) – operatora(-ki) spektrometru NMR na Wydziale Chemii

Miejsce pracy: Wrocław, Plac Uniwersytecki 1
Nr ref.: specjalista - operator spektrometru NMR

Nazwa stanowiska: specjalista - operator spektrometru NMR.

Zakres obowiązków:
  • Wykonywanie pomiarów na spektrometrach NMR (Bruker: 300, 500 i 600 MHz, JEOL: 500 MHz)
  • Optymalizacja parametrów spektrometrów
  • Obsługa oprogramowania do sterowania aparaturą i analizy danych (Bruker Topspin) oraz tworzenie sprawozdań z badań
  • Opracowywanie, walidacja i optymalizacja metod badawczych
  • Nadzór techniczny nad spektrometrami (podstawowy serwis bieżący, nadzór nad dokumentacją, uzupełnianie cieczy kriogenicznych)
  • Przygotowanie próbek do pomiarów NMR
  • Uczestnictwo w procesie zaopatrzenia laboratorium w niezbędne materiały zużywalne i odczynniki
  • Analiza zapytań klientów i ocena możliwości ich wykonania w laboratorium
Wymagania konieczne:
  • Wykształcenie wyższe magisterskie z dziedziny chemii, biotechnologii bądź pokrewnej
  • Min. rok doświadczenia w pracy z spektrometrami NMR na stanowisku operatora lub osoby samodzielnie wykonującej pomiary
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, w tym nomenklatury specjalistycznej
  • Biegłość w obsłudze sprzętu komputerowego w tym bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • Umiejętność analitycznego myślenia, interpretacji wyników i wyciągania wniosków
Mile widziane:
  • Doświadczenie naukowe poparte publikacjami
  • Doświadczenie w pracy na aparatach Bruker i Jeol
Wymagania pożądane:
  • Samodzielność
  • Rzetelność
  • Dyspozycyjność
  • Komunikatywność
  • Zdolność do podejmowania szybkich decyzji
  • Strategiczne myślenie
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni
  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę)
  • Możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia w odpowiedzialnej, pełnej wyzwań pracy
  • Pracę w nowoczesnym laboratorium naukowo-badawczym
  • Możliwość rozwoju kompetencji zawodowych poprzez udział w badaniach wykorzystujących nowoczesne techniki i najnowszą aparaturę badawczą
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”
  • Możliwość skorzystania z karty „multisport”
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia opieki medycznej
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Dofinansowanie wypoczynku dzieci
  • Preferencyjne pożyczki