Dzierżoniów

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 1, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Dzierżoniów

Dzierżoniów to miasto powiatowe, siedziba powiatu dzierżoniowskiego, położone w południowej części województwa dolnośląskiego, na Dolnym Śląsku. Od granicy z Czechami dzieli je zaledwie 30 km. Miasto jest miejscem zamieszkania 35 tysięcy osób i zajmuje powierzchnię 20 km2. 63% miasta stanowią użytki rolne.

Dzierżoniów, podobnie jak wiele innych miast województwa dolnośląskiego, zostało objęte Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną, której zadaniem jest minimalizacja bezrobocia w regionie Wałbrzycha i okolic (Praca Dzierżoniów). Stopa bezrobocia w Dzierżoniowie w styczniu 2013 r. wynosiła 21,3%, co, w porównaniu z innymi powiatami województwa dolnośląskiego, jest wartością średnią. Średnia wysokość zarobków w Dzierżoniowie kształtuje się na poziomie 2700 zł brutto miesięcznie.

Obszar Dzierżoniowa od wielu lat słynie z przemysłu włókienniczego i elektrotechnicznego. Na terenie Dzierżoniowa funkcjonuje 4200 podmiotów gospodarczych, z czego zaledwie kilkadziesiąt daje zatrudnienie większej liczbie pracowników. Największymi przedsiębiorstwami regionu są: Tailor, Technika Szpitalna i Frankonia Poland, Dionar, Kamitech, Galwanizer, Hak-Hol, Diotech i Faro i S.I.”Elektromet”, oraz działające w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST-PARK: Metzeler Automotive Profile Systems, Henkel Ceresit, Orion, Broen DZT, Libra, Ermosoga, Pamax i Domex.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *