Ząbkowice Śląskie

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie są miastem powiatowym, siedzibą powiatu ząbkowickiego. Miasto znajduje się w południowej części województwa dolnośląskiego, 65 km od centrum Wrocławia. Ząbkowice Śląskie zajmują powierzchnię 13,6 km2 i są zamieszkałe przez 16,5 tysiąca osób.

Sytuacja na ząbkowickim rynku pracy Praca Ząbkowice Śląskie nie należy do najkorzystniejszych, o czym świadczy duży odsetek osób bezrobotnych w regionie. Stopa bezrobocia w powiecie ząbkowickim w styczniu 2013r. była bardzo wysoka i wynosiła 24,4%, czyli o ponad 10% więcej niż w województwie dolnośląskim. Liczba bezrobotnych mężczyzn i kobiet w powiecie jest prawie jednakowa, a w strukturze wiekowej bezrobotnych przeważają osoby po 50 roku życia.

Na terenie miasta działa ponad 2000 podmiotów gospodarczych, reprezentujących głównie branżę przemysłową, rolno-spożywczą, budowlaną, handlową i usługową. Większość z istniejących zakładów pracy to niewielkie przedsiębiorstwa, zatrudniające od kilku do kilkunastu pracowników. Dostępne oferty pracy dotyczą głównie pracowników fizycznych związanych z utrzymaniem czystości, sprzedawców, budowlańców, kierowców czy elektryków.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *