Bogatynia

praca dolnośląskie
Posted on: Październik 24, 2014 Posted by: admin Comments: 0

Bogatynia

Bogatynia to miasto w południowo-zachodniej Polsce, położone na ziemi wchodzącej w skład historycznych Łużych Górnych. Obecnie administracyjnie miasto znajduje się w granicach województwa dolnośląskiego, w powiecie zgorzeleckim. Geograficznie Bogatynia leży na Obniżeniu Żytawsko-Zgorzeleckim, nad potokiem Miedzianką, w polskiej części Łużyc Górnych. Według spisu powszechnego z 31 marca 2011 roku miasto zamieszkiwało 18 894 mieszkańców.


Pod względem rynku pracy i możliwości zatrudnienia Bogatynia jest jedną z najbogatszych gmin w Polsce, ponieważ na jej terenie znajduje się Kopalnia Węgla Brunatnego Turów oraz Elektrownia Turów. Oba przedsiębiorstwa są głównymi pracodawcami regionu i zatrudniają łącznie około 5,5 tysiąca pracowników, praca Bogatynia.

W oparciu o kopalnię węgla i elektrownię w mieście rozwija się wiele przedsiębiorstw i firm, które regularnie generują nowe miejsca pracy dla osób zainteresowanych zatrudnieniem w gminie. Bogatynia oprócz funkcji górniczej i energetycznej pełni również rolę ośrodka handlowego i usługowego.

W 2012 roku łączna liczba osób pracujących na terenie gminy wynosiła 9 tysięcy osób. Zarejestrowanych bezrobotnych było 1222 osoby, z czego większość (61,3%) stanowiły kobiety. Stopa bezrobocia w gminie była nieduża i wynosiła 7,5%.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *