Jawor

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 1, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Jawor

Jawor to miasto powiatowe, siedziba powiatu jaworskiego, oddalone od Wrocławia 60 km w kierunku zachodnim. Miasto zajmuje powierzchnię 18,8 km2, a jego populacja wynosi 24 tysiące osób, z czego większość stanowią kobiety.

Poziom bezrobocia w powiecie jaworskim jest bardzo wysoki. Według danych GUS z końca stycznia 2013 r. stopa bezrobocia w tym regionie wynosi 26,6%. Wśród osób bezrobotnych regionu główną grupę stanowią mężczyźni (51,77%). W strukturze wiekowej, główną grupę stanowią osoby między 25 a 50 rokiem życia, następnie osoby po 50 roku życia. W najlepszej sytuacji znajdują się osoby młode, które nie ukończyły 25 roku życia.

Na wysoki poziom bezrobocia niezaprzeczalny wpływ ma fakt, że powiat jaworski jest powiatem o charakterze typowo rolniczym, a zaplecze usługowo-handlowe regionu stanowią tu jedynie dwa niewielkie miasta: Jawor i Bolków. Na terenie Jawora działa 2700 podmiotów gospodarczych, głównie sektora prywatnego. W mieście dominuje branża chemiczna, metalowa i spożywcza, a do największych przedsiębiorstw należą: Zakłady Kuziennicze Jawor, Fabryka Chemii Gospodarczej Global-Pollena, Zakład Mechaniczny Agromet Jawor, Metal – Jawor Sp. z o.o., Landmann Polska Sp. z o.o., Pionier S.A., Agroma Sp. z o.o. i ARKAS Sp. z o.o. Firmy te stanowią jednocześnie największe zakłady pracy w mieście.

Aktualnych ofert pracy w powiecie szukać należy w lokalnej prasie („Nowa Gazeta Jaworska”, „Kurier Jaworski”), w Internecie (Praca Jawor) oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *