Wrocław

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Wrocław

Wrocław jest największym miastem województwa dolnośląskiego, w którym swoje siedziby mają władze zarówno powiatu wrocławskiego, jak i województwa. Wrocław jest czwartym pod względem liczby ludności miastem w Polsce – ok. 630 tys. mieszkańców oraz piątym pod względem powierzchni – 293 km². Wrocław znany jest ze swoich walorów turystycznych i kulturalnych oraz dużego tempa rozwoju gospodarczego.

Zarówno miasto Wrocław jak i cały powiat wrocławski mogą się poszczycić jedną z najniższych stóp bezrobocia w całym województwie oraz całej Polsce. W styczniu 2013 r. odsetek osób bezrobotnych w stosunku do aktywnych ekonomicznie w mieście wynosił 6,1%, a w powiecie 5,9%.

We Wrocławiu zarejestrowanych jest blisko 100 tysięcy podmiotów gospodarczych reprezentujących różne dziedziny gospodarki, dlatego znalezienie pracy w konkretnym zawodzie nie stanowi w tym mieście większego problemu. Oferty pracy we Wrocławiu Praca Wrocław skierowane są zarówno do niewykwalifikowanej, jak i wysoko wykwalifikowanej i wykształconej kadry pracowniczej. Niskie bezrobocie oraz chłonny rynek pracy wpływają na wysokość zarobków w tym mieście. Dochody w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynoszą tam około 5000 tysięcy złotych brutto.  Wrocław to miejsce intensywnego rozwoju przemysłu, handlu i usług, a także ośrodek kulturalny, turystyczny i oświatowy, dlatego nic dziwnego, że wielu mieszkańców województwa dolnośląskiego decyduje się na emigrację zawodową właśnie do tego miasta.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *