Nowa Ruda

praca dolnośląskie
Posted on: Sierpień 5, 2014 Posted by: admin Comments: 0

Nowa Ruda

Nowa Ruda to miasto położone w województwie dolnośląskim, zamieszkałe przez blisko 24 tysiące mieszkańców. Usytuowane  jest w Sudetach Środkowych na wysokościach od 360 do 450 m n.p.m., w obniżeniu Noworudzkim pomiędzy Górami Sowimi, a Wzgórzami Włodzickimi w dolinie rzeki Włodzicy i Woliborki. Dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu Nowa Ruda posiada doskonałe warunki do rozwoju turystyki, szczególnie jako baza wypadowa dla okolicznych miejscowości turystycznych.


W przeszłości w Nowej Rudzie wydobywano węgiel kamienny, jednak Kopalnia Węgla Kamiennego Nowa Ruda została zamknięta w ramach restrukturyzacji górnictwa. Co ciekawe, w Słupcu – dzielnicy Nowej Rudy, nadal pracuje odkrywkowa kopalnia gabra – kamieniołom.

W 2012 roku w Nowej Rudzie zatrudnionych było 3300 osób, z czego ponad połowę stanowiły kobiety, praca Nowa Ruda. Zjawiskiem nieustannie wpływającym na poziom życia lokalnej ludności jest bezrobocie. Pod koniec września 2013 roku w PUP zarejestrowanych było 1200 bezrobotnych – 54% to kobiety.  Negatywne tendencje w strukturze zatrudnienia wiążą się przede wszystkim z brakiem nowych miejsc pracy, w szczególności w odniesieniu do dynamiki ich tworzenia w regionie. Stopniowa poprawa sytuacji na noworudzkim rynku pracy następuje dzięki działalności przedsiębiorstw inwestujących w Noworudzkim Parku Przemysłowym i Podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *