Zgorzelec

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Zgorzelec

Zgorzelec to przygraniczne miasto stanowiące siedzibę powiatu zgorzeleckiego. Od zachodu graniczy z niemieckim miastem powiatowym Görlitz.  Zgorzelec jest członkiem Związku Miast Polski, jego powierzchnia wynosi 15,9km2, a jego liczba mieszkańców to ponad 32 tysiące osób. 40% powierzchni miasta zajmują użytki rolne, 3% użytki leśne.

Stopa bezrobocia powiatu zgorzeleckiego, na tle innych regionów województwa wielkopolskiego, kształtuje się na średnim poziomie i wynosi 14,8%. Pod koniec stycznia 2013r. w PUP w Zgorzelcu zarejestrowanych było 4927 bezrobotnych, z czego 55% stanowiły kobiety. Najliczniejszą grupę osób bezrobotnych stanowią osoby bez wykształcenia średniego oraz osoby długotrwale pozostające bez pracy.

Zgorzelecki rynek pracy Praca Zgorzelec opiera się na 3600 podmiotach gospodarczych, prowadzących działalność na terenie miasta. Co ważne, Zgorzelec należy do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Małej Przedsiębiorczości, która oferuje wiele miejsc pracy mieszkańcom miasta i okolic. Wśród zgorzeleckich zakładów pracy przeważają niewielkie, prywatne firmy rodzinne, związane są głównie z branżą budowlaną, motoryzacyjną, finansami i usługami medycznymi. Duża część osób aktywnych zawodowo w tym mieście pracuje w handlu.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *