Środa Śląska

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Środa Śląska

Środa Śląska jest dziesięciotysięcznym miastem powiatowym, siedzibą powiatu średzkiego, zajmującym powierzchnię 15 km2. Miasto znajduje się w centralnej części województwa dolnośląskiego, 32 km na zachód od centrum Wrocławia. Przez miasto przepływa rzeka Średzka Woda, dopływ Odry.

Środa Śląska (Praca Środa Śląska) jest jedynym ośrodkiem miejskim powiatu średzkiego, dlatego stanowi jego zaplecze usługowo-handlowo-kulturalne. W mieście funkcjonuje ponad 1300 podmiotów gospodarczych, większość z których to przedsiębiorstwa zatrudniające od kilku do kilkunastu pracowników. Środa Śląska stanowi jedną z podstref Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie swoją działalność prowadzi wielu inwestorów, głównie branży motoryzacyjnej.

Do największych zakładów pracy regionu należą: Röben Ceramika Budowlana Sp. z o.o., Armacell Poland Sp. z o. o., Vibracoustic Polska Sp. z o.o. oraz Gotec Polska Sp. z o.o. Ponadto, w Środzie Śląskiej działa fabryka koncernu Coca-Cola.

Odsetek osób bezrobotnych na tle wszystkich osób aktywnych ekonomicznie w powiecie średzkim jest wyższy niż średnia dla województwa dolnośląskiego i wynosi 15,4%. Główne grupy bezrobotnych stanowią mężczyźni, osoby długotrwale pozostające bez pracy oraz osoby bez średniego wykształcenia.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *