Strzelin

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Strzelin

Siedzibą powiatu strzelińskiego jest niewielkie miasteczko Strzelin, zajmujące powierzchnię 10,4 km2, którego populacja wynosi 12 tysięcy osób. Strzelin położony jest 40 km na południe od Wrocławia. Co ważne, w mieście znajduje się Podstrefa Strzelin Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK”.

Stopa bezrobocia w powiecie strzelińskim na tle innych regionów województwa dolnośląskiego kształtuje się na średnim poziomie. Według danych GUS, w styczniu 2013r. wynosiła ona 19,4%.

Na terenie Strzelina funkcjonuje blisko 1500 podmiotów gospodarczych, reprezentujących głównie sektor prywatny Praca Strzelin. Pod względem gospodarczym, miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem przemysłu wydobywczego, ponieważ znajduje się tam najgłębsze wyrobisko granitu w Europie, o głębokości 123 metrów i powierzchni 19,5 ha. Ponadto, Strzelin jest również ośrodkiem przemysłu cukrowniczego – strzelińska cukrownia funkcjonuje od 1872 roku. Osoby poszukujące pracy, zatrudnienia mogą szukać w największych zakładach pracy w mieście, do których należą:

  • „J.P. Kopalnia Granitu” – wydobycie i obróbka granitu,
  • „Cukrownia Strzelin S.A.” – produkcja cukru,
  • „Młyny Polskie S.A.” Elewator Strzelin – magazynowanie zbóż,
  • „Quick-Mix” – produkcja zapraw i mas budowlanych,
  • PTHU „Etoll sp.j.” – handel produktami olejowo-paliwowymi, usługi transportowe,
  • „Osiński i syn” – usługi budowlane, sprzedaż materiałów budowlanych, działalność deweloperska,
  • „DECOPOL” Sp. z o.o. – usługi rolnicze, gospodarstwo rolne.

Według analizy zawodów deficytowych i nadwyżkowych w 2012 roku, na strzelińskim rynku pracy największe zapotrzebowanie jest na pracowników produkcji, magazynierów, kamieniarzy, pracowników ochrony fizycznej oraz sekretarki.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *