Wołów

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Wołów

Wołów jest miastem powiatowym, leżącym w północnej części województwa dolnośląskiego, 50 km od centrum Wrocławia w kierunku północno-zachodnim. Miasto zajmuje powierzchnię 18,5 km2 i jest zamieszkałe przez 12,5 tysięcy osób. W krajobrazie miasta dominują pola uprawne, łąki i lasy.

Stopa bezrobocia powiatu wołowskiego należy do najwyższych w województwie. Według danych statystycznych z początku 2013r. odsetek osób bezrobotnych w tym regionie wynosi aż 22,8% czyli o 8,5% więcej niż w województwie. Prawie 51% osób bezrobotnych to kobiety.

Na terenie Wołowa działa ponad 1300 podmiotów gospodarczych, z czego 96% to niewielkie przedsiębiorstwa zatrudniające do 10 pracowników. Miasto ma charakter ośrodka przemysłowego i handlowo-usługowego. Największymi zakładami pracy w Wołowie są m.in.: POMET – Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego, OKNO-PLAST – producent okien, drzwi oraz rolet; TERBUD – wytwórca stropów oraz Przedsiębiorstwo Budowlane FAMBUD. Na terenie miasta swoją działalność prowadzą również przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym, do których należą: FRESTEX TEXTILLE FINISHING – firma uszlachetniająca odzież oraz FELSDEKOR OST – producent sztucznych skał.

Wśród ofert pracy skierowanych do lokalnej społeczności, najliczniejszą grupę stanowią ogłoszenia związane z pracą fizyczną na stanowisku operatora maszyn, pracownika budowlanego czy sprzątaczki. Oferty pracy w Wołowie można znaleźć pod adresem Praca Wołów. Ze względu na dobrą lokalizację miasta wielu mieszkańców Wołowa, głównie ludzi młodych, opuszcza rodzinne strony i emigruje w celach zawodowych do Wrocławia.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *