Już od kilku miesięcy uczniowie i studenci w Polsce mierzą się ze zdalnym nauczaniem. Czy jest ono skuteczne i zapewnia dostęp do odpowiedniego poziomu wiedzy? Pora to sprawdzić.
Studenci z województwa dolnośląskiego mierzą się ze zdalnym nauczaniem już od dłuższego czasu. W ten sposób są prowadzone zarówno wykłady, jak i ćwiczenia. Może to być problematyczne dla osób, które są na ostatnim roku studiów i są w trakcie pisania pracy dyplomowej. W takiej sytuacji nie mają możliwości osobistego spotkania się ze swoim promotorem, co sprawia, że pisanie może być utrudnione.
Zdalne studia w dobie pandemii koronawirusa
Studenci uczestniczą w zajęciach, jednak dużą część wiedzy muszą pozyskiwać samodzielnie, tak żeby później bez trudu zdać egzaminy, które najczęściej są oparte o tematy zawarte w sylabusach. Co ważne, sesje egzaminacyjne również w większości odbywają się w trybie zdalnym.
Czy to oznacza, że wiedza obecnych studentów jest mniejsza, niż tych, którzy kończyli studia w normalny sposób? Oczywiście, że nie, w końcu muszą oni mierzyć się z tymi samymi zagadnieniami, jednak często te są im tłumaczone w bardziej ograniczony sposób, a zatem muszą oni poświęcić więcej czasu na samodzielne pozyskiwanie wiedzy. Dotyczy to tak naprawdę osób na różnorodnych kierunkach, również tych medycznych!