Bolesławiec

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 1, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Bolesławiec

Bolesławiec jest miastem położonym w zachodniej części województwa dolnośląskiego, w odległości ok. 100 km od Wrocławia w kierunku zachodnim. Bolesławiec jest miastem powiatowym – siedzibą powiatu bolesławieckiego. Zajmuje on powierzchnię 24 km2, a jego populacja wynosi prawie 40 tysięcy osób. 33% powierzchni miasta stanowią użytki rolne, a 18% – użytki leśne.

Według danych GUS ze stycznia 2013r., stopa bezrobocia w powiecie bolesławieckim jest wyższa o 0,7% od stopy całego województwa dolnośląskiego i wynosi 15,0%. W strukturze bezrobotnych przeważają osoby długotrwale pozostające bez pracy oraz osoby niewykwalifikowane. Oferty pracy w Bolesławcu dostępne są pod adresem Praca Bolesławiec.

Bolesławiec znajduje się na obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest miejscem realizacji wielu inwestycji, zarówno krajowych jak i zagranicznych i stanowi rekompensatę za zamknięcie wałbrzyskich kopalni. W Bolesławcu zarejestrowanych jest ok. 4,5 tysiąca podmiotów gospodarczych sektora prywatnego i publicznego, z których większość stanowią niewielkie przedsiębiorstwa. Do największych zakładów produkcyjnych regionu, dających zatrudnienie tysiącom mieszkańców Bolesławca i okolic, należą: Zakłady Chemiczne Wizów, Zakłady Tkanin Technicznych Bonitex S.A., Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych Sp. z o.o., Gerresheimer Bolesławiec S.A., Zakłady Ceramiczne Bolesławiec sp. z o.o., Zakłady Skór i Materiałów przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego „Bader” oraz Zakład Produkcji Kaloryferów i Systemów Ogrzewania „Zehnder”.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *