Głogów

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 1, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Głogów

Głogów jest miastem położonym w północnej części województwa dolnośląskiego, oddalonym od stolicy województwa – Wrocławia, o około 120 km w kierunku północno-zachodnim. Głogów jest szóstym co do wielkości miastem województwa, zajmuje powierzchnię 35km2 i zamieszkałe jest przez 70 tysięcy osób. Miasto jest siedzibą powiatu głogowskiego. Użytki rolne zajmują 36,5% powierzchni miasta, użytki leśne – 0,4%.

Głogów jest miastem o wyraźnie rozwiniętej funkcji przemysłowej, jest jednym z głównych miast Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Najważniejszym sektorem gospodarki regionu jest hutnictwo miedzi, w którym zatrudnienie znajduje wielu mieszkańców Głogowa i okolic. Największy zakład pracy przemysłu miedzianego w Głogowie to Huta Miedzi Głogów, zatrudniająca blisko 20% osób czynnych zawodowo. Oprócz przemysłu hutniczego, istotną rolę w rozwoju gospodarczym powiatu odgrywa rolnictwo i sektor usług. O wysokiej gospodarności Głogowian świadczy fakt, że w mieście zarejestrowanych jest ponad 7 tysięcy podmiotów gospodarczych, związanych głównie z handlem, obsługą nieruchomości, budownictwem i transportem. Na zatrudnienie w tym regionie mogą liczyć głównie osoby związane z przemysłem, budownictwem, ochroną zdrowia i handlem Praca Głogów. Na brak pracy nie powinni też narzekać przedstawiciele takich zawodów jak sprzątaczka, magazynier czy kierowca.

Poziom bezrobocia w powiecie jest wyższy niż w całym województwie. Stopa bezrobocia w styczniu 2013r. wynosiła tam 16,6%.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *