Świdnica

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Świdnica

Świdnica to miasto położone na Dolnym Śląsku w powiecie świdnickim, w odległości około 50 km od centrum Wrocławia w kierunku południowo-zachodnim. Świdnica jest siódmym co do wielkości miastem województwa, zajmuje powierzchnię 21,7 km2 i zamieszkuje ją 60 tysięcy osób.

Na koniec stycznia 2013r. w powiecie świdnickim w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 8942 bezrobotnych, z czego 2819 w samej Świdnicy. Stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 16,4%. W strukturze wiekowej osób bezrobotnych przeważają osoby między 35 a 50 rokiem życia oraz osoby, które ukończyły 50 rok życia. 16% osób bezrobotnych stanowią osoby młode, do 25 roku życia.

Świdnica jest jednym z ośrodków przemysłowych województwa dolnośląskiego. Cechuje się dobrze rozwiniętym przemysłem motoryzacyjnym, elektrotechnicznym, maszynowym oraz spożywczym. Świdnica objęta jest Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST PARK”, na terenie której realizowanych jest wiele inwestycji rodzimych i zagranicznych. W podstrefie świdnickiej swą działalność prowadzą takie firmy jak: Klingenburg International” Sp. z o.o. – producent urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, „Nifco Poland” Sp z o.o. – producent pierścieni, nitów i zacisków z tworzyw sztucznych oraz Galess Sp. z o.o. – usługi galwanizerskie. Do głównych zakładów pracy znajdujących się poza strefą należą:  „IMP Comfort” Sp. z o.o. – producent tkanin technicznych oraz „Krause” Sp. z o.o. – producent drabin i rusztowań aluminiowych.

Rozwój przemysłu i realizacja inwestycji to nowe miejsca pracy. Informacje o oferowanych stanowiskach pracy można znaleźć w świdnickim urzędzie pracy, na stronie www.um.swidnica.pl lub pod Praca Świdnica.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *