Świebodzice

praca dolnośląskie
Posted on: Sierpień 25, 2014 Posted by: admin Comments: 0

Świebodzice

Świebodzice to jedno z najstarszych śląskich miast, położone w południowo-zachodniej części powiatu świdnickiego, w województwie dolnośląskim. Od południa miasto graniczy bezpośrednio z Wałbrzychem. Miasto znajduje się w środkowym biegu niespokojnej, górskiej Pełcznicy, będącej największym, prawym dopływem Strzegomki, na Pogórzu Świebodzickim u stóp Gór Wałbrzyskich. Świebodzice leżą na średniej wysokości 260-330 m n.p.m. Świebodzice zajmują powierzchnię 30,4 kilometrów kwadratowych, natomiast liczba ludności miasta wynosi 23,3 tysiące osób (dane z 2011 roku).


Pod względem gospodarczym Świebodzice są miastem dość dobrze rozwijającym się. Liczba podmiotów gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON 2010 roku wyniosła 2 507. Wzrosła o 26 w stosunku do roku poprzedniego. Najwięcej, bo aż 87% ogółu podmiotów działało w sektorze prywatnym. Na terenie miasta istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, która wpływa na zwiększanie liczby miejsc pracy dla miejscowej grupy osób zdolnych do pracy. Innymi ważnymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi są: Termet S.A, Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o., Śnieżka – Invest Sp. z o.o, PPHU „Defalin” Group SA, Moneva Polska Sp. z o.o., Capricorn S.A , Masterform S.A. i CAST s.j. Sektor handlowy w mieście reprezentowany jest przez markety: Tesco, Biedronka, Intermarche, Bricomarche, Mrówka, Polo Market, EKO i drogerię Rossmann, praca Świebodzice.

Rynek pracy w Świebodzicach związany jest przede wszystkim z przemysłem i działalnością handlowo-usługową. Rolnictwo na terenie gminy odgrywa nieznaczną rolę. Według danych z 2009 roku, w Świebodzicach przeważają osoby w wieku produkcyjnym, stanowiące około 65% ogółu mieszkańców.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *