Trzebnica

praca dolnośląskie
Posted on: Marzec 5, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Trzebnica

Miasto Trzebnica jest siedzibą powiatu trzebnickiego, znajdującego się w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego. Co ciekawe, Trzebnica prawa miejskie nabyła już w 1250 roku. Populacja miasta wynosi 12,5 tysiąca osób, a jego powierzchnia to 8,4 km2. 52,67% mieszkańców miasta stanowią kobiety.

Sytuacja na trzebnickim rynku pracy jest porównywalna z sytuacją innych regionów województwa dolnośląskiego. Poziom bezrobocia w powiecie trzebnickim jest wyższy niż w województwie, o czym świadczy wysokość stopy bezrobocia. W styczniu 2013r. stopa ta była wyższa od stopy bezrobocia w województwie o 1,6% i wynosiła 15,8%. Wśród ofert pracy zamieszczanych przez Powiatowy Urząd Pracy, przeważają ogłoszenia na stanowiska związane z usługami i handlem, do których m.in. należą: sprzedawca, technik prac biurowych, kierowca, zaopatrzeniowiec i sekretarka Praca Trzebnica.

Na terenie Trzebnicy swą działalność gospodarczą prowadzi ponad 1700 podmiotów gospodarczych, reprezentujących głównie rynek prywatny. W strukturze przedsiębiorstw przeważają niewielkie firmy związane z branżą spożywczą, usługową i handlową. W mieście prężnie rozwija się również branża budowlana. Przeciętne zarobki w Trzebnicy nie są wysokie i kształtują się na poziomie 2850 zł brutto miesięcznie.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *